RubrikaO Výstavišti

Na Výstaviště míří záchranáři z celé republiky

Zpět na výpis

Praha, 28. srpna 2017 – Více než 80 vozidel velké záchranné techniky i akční ukázky zásahů čekají na návštěvníky holešovického Výstaviště v Praze. V sobotu 9. září se zde uskuteční třetí ročník Dne integrovaného záchranného systému, který příchozím nabídne adrenalin, zábavu i vzdělání.

„Navazujeme na předchozí úspěšné ročníky. Také letos chceme veřejnosti umožnit seznámení se záchrannými technikami i technologiemi a interaktivní formou ji poučit o krizových situacích,“ říká Pavel Klaška, předseda představenstva společnosti Rozvojové projekty Praha.

Na volných plochách ve spodní části Výstaviště si návštěvníci budou moci vše vyzkoušet na vlastní kůži. Na místě je čeká policejní vybavení, speciální hasičské vozy, vozidla zdravotnické záchranné služby i armádní technika. Svou práci představí psovodi, vodní záchranáři, důlní záchranáři, vojenská policie, speleologové, HZS Letiště Václava Havla, městská i státní policie, vězeňská služba, celníci a mnoho dalších. Návštěvníci se naučí nové dovednosti, procvičí si základy první pomoci, taktiku přežití a přesvědčí se, jak jsou složky IZS připraveny na případné krizové situace. Zájemci také budou moci srovnat historické vybavení záchranářů se současnou speciální špičkovou technikou.

Součástí Dne integrovaného záchranného systému budou i didaktická dopoledne pro školy z Prahy 7, která se uskuteční v následujícím týdnu od 11. do 15. září. „Vycházíme z toho, že výuka hrou a pomocí zážitku je nejúčinnější. Děti se za asistence školených odborníků naučí a také si prakticky vyzkoušejí všechny situace z oblasti bezpečnosti. Během přednášek proškolíme téměř 1 000 dětí z 3. až 5. tříd základních škol,“ dodává Pavel Klaška.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva vnitra ČR, udělenou ministrem Milanem Chovancem, Magistrátu hl. m. Prahy, udělenou primátorkou Adrianou Krnáčovou, Městské části Praha 7, udělenou starostou Janem Čižinským, a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

Den integrovaného záchranného systému se uskuteční za každého počasí, vstup je zdarma.

Více informací o programu najdete na adrese vystavistepraha.eu

 

Kontakt pro média:

Ing. Jana Čermáková, PR & Marketing

Kontakt: jana.cermakova@rprg.cz; +420 777 489 889