RubrikaO Výstavišti

Natáčení filmu Zlatý podraz

Zpět na výpis

Film Zlatý podraz režiséra Radima Špačka se začal natáčet v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha.

 

Hořkosladký příběh o vášnivé láce, basketbalu a životě ve stínu politiky bude mít premiéru v říjnu 2018. Film je příspěvkem k 100. výročí vzniku Československa. Je připomenutím krásných vítězství, ale i bolestivých proher, zmařených lásek, ale i naději, kterou přináší kamarádství. 

Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty k tanečnici Michelle, s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

Producentem filmu je Jaroslav Bouček (BUC-FILM). Kameramanem je Vladimír Smutný, kostýmní výtvarnicí Simona Rybáková, architektem Jiří Sternwald. Scénář napsali Jakub Bažant, Kristina Nedvědová  a Jiří Závozda. Byl inspirován skutečnými událostmi z knihy „Nebáli se své odvahy“. 

V hlavních rolích:

  • Filip Březina (končí studium DAMU, vystupuje v divadlech Disk a VILA Štvanice).
  • Zdeněk Piškula (vystudoval pražskou Konzervatoř, hraje v mimo jiné v Divadle Bez zábradlí a Divadle NA PERIFÉRII).
  • Patricia Volny (polská herečka, představila se například ve filmu Přes kosti mrtvých Agnieszky Hollandové).
  • Dále hrají:  Jan Hartl, Ondřej Malý, Alena Mihulová, Stanislav Majer, Simona Lewandowská, Jiří Roskot, Josef Abrhám.

Radim Špaček: Jím režírovaný film Pouta získal  5 Českých lvů, 5 Cen České filmové kritiky a řadu mezinárodních ocenění. V poslední době zaujal režií televizního seriálu Svět pod hlavou. Je rovněž oceňovaným dokumentaristou.
Jaroslav Bouček: Filmy producenta Jaroslava Boučka (mj. Amerika, Je třeba zabít Sekala, Babí léto) získaly 22 Českých lvů. Jaroslav Bouček je členem Evropské filmové akademie, člen prezídia České filmové a televizní akademie, a zakladatel filmových a TV společnosti BUC-FILM, BULLFILM a SIMPLY CINEMA.

Lednové natáčení se odehrává v unikátní stavbě – replice ženevské sportovní haly, kde se odehrávalo vůbec první poválečné mistrovství Evropy v kolektivním sportu. Tvůrci halu postavili v Průmyslovém paláci na Výstavišti.

Autor fotografií: FotografPatrik.cz, více na: https://www.facebook.com/FotografPatrik.cz