Křižíkova fontána

V zadní části areálu se nachází jedna ze zajímavostí Výstaviště. A to krásná Křižíkova fontána.

Dnešní fontána vychází z rekonstrukce uskutečněné v roce 1991 při příležitosti Všeobecné československé výstavy. V 19. století bylo na dně bazénu na padesát barevných reflektorů, dnes umožňuje čarovnou hru světel na 1 300 různobarevných zdrojů. Bazén o rozměru 25 x 45 metrů pojme 1 650 kubických metrů vody, vodní okruhy (přes dva kilometry potrubí) s téměř 3 000 tryskami ovládá 49 čerpadel.

Světelná fontána se již před sto lety stala každovečerní senzací tehdejší výstavy. Jedna z nejpozoruhodnějších staveb pražského Výstaviště dodnes patří k lákavým atrakcím, které stověžatá Praha svým návštěvníkům nabízí. Kolem fontány vznikl amfiteátr pro více než 6 000 diváků, pro něž agentura Orfeus rok co rok připravuje vodní a světelná show, na nejkrásnější melodie klasiků vážné hudby a popových hvězd i unikátní původní scénické projekty.  V letních měsících se zde koná každý večer představení.

Cena vstupného 230 Kč
Preferujeme platbu v Euro! 10 Euro
Děti do 6 let ZDARMA

 

Na studenty se sleva nevztahuje. Délka představení je 30-40 minut.
Rezervace není nutná, kapacita fontány je dostatečná.
Vstupenky lze zakoupit přímo na pokladně u Křižíkovy fontány,  ta je otevřena 30 minut před začátkem prvního představení a zavírá se se začátkem představení posledního.

Parkovat můžete v areálu Výstaviště.

Více na oficiálních stránkách: Křižíkova fontána