RubrikaOstatní

Český tým netrpělivě očekává mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL Timbersports

Zpět na výpis

Nejlepší sportovní dřevorubci světa míří do Prahy, která byla zvolena jako hostitelské město Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS 2019. Světový šampionát se uskuteční ve dnech 1.–2. 11. 2019 v Průmyslovém paláci a slibuje velkolepý víkend nabitý extrémní adrenalinovou akcí, která zvedne diváky ze sedadel.

Už jen měsíc zbývá do MS v dřevorubeckých sportech STIHL TImbersports 2019, které se poprvé v historii uskuteční v České republice, 1. a 2. listopadu 2019 jej bude hostit Průmyslový palác.

Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL TIMBERSPORTS 2019 přivítá nejlepší sportovní dřevorubce planety, kteří se utkají v disciplínách, ve kterých prokáží zručnost v práci se sekerami a pilami. Mistrovství světa v tomto originálním extrémním sportu se odehraje v České republice poprvé v historii a sportovci z celého světa se zde pokusí ukončit dominanci Austrálie, která na mistrovství světa 2018 v Liverpoolu zvítězila jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži družstev.

Český tým v čele pod vedení devítinásobného medailisty z MS Martina Komárka předvedl před Průmyslovým Palácem parádní podívanou. K vidění bylo všech šest disciplín v souboji head to head, včetně Springboradu, přesekání kmene ve výšce více než tři metry. A také hot saw, kdy závodníci krotí pilu o výkonu sněžného skútru či menšího osobního auta.

Kromě Martina Komárka se představili všichni členové reprezentace. Český mistr a účastník individuálního závodu Martin Roušal, dále Martin Kalina, Leoš Klíma, Jan Holub a Matyáš Klíma. V prezentaci týmové soutěže, kdy se závodí ve čtyřech disciplínách se povedl výborný čas 1:01 minuty, který je na úrovni nejlepších evropských časů. Český tým je držitelem evropského rekordu a má velké ambice na medailové umístění.  #seknememedaile

Datum

Pátek 1. listopadu 2019: soutěž družstev 2019, od 19:00 hodin

Sobota 2. listopadu 2019: soutěž jednotlivců 2019, od 19:00 hodin

Vstupenky už jsou na sobotní individuální závod vyprodané a na páteční závod týmu s naší medailovou nadějí zbývá jen několik málo lístků.

Přímý přenos ze závodu bude on-line na adresách:

www.stihl-timbersports.com,

https://www.facebook.com/stihltimbersports,

https://www.youtube.com/user/STIHLTIMBERSPORTStv