RubrikaO Výstavišti

Čtyři akce na jednom místě…o víkendu se rozhodně nudit nebudete

Zpět na výpis

Jarní trhy, Festival Evolution, Matějská pouť, výstava Pixar…..to vše naráz můžete navštívit během prvního jarního víkendu.

Farmáři, lokální pěstitelé i prodejci homemade výrobků vám na Jarních trzích nabídnou sazenice, řezané i vázané květiny, velikonoční výzdobu, farmářské produkty a výrobky, velikonoční pečivo i cukroví, marmelády, sirupy a další produkty. Kromě stánků s velikonočními vazbami a dekoracemi nebudou chybět ani tématické přednášky a worskshopy pro dospělé. Pro děti jsou připravené dílničky s jarní tématikou, ukázka tkaní na stavu, řezbářství a pletení pomlázky, práce se sklem, pozorování dalekohledem i poznávání rostlin.

Pokud jste příznivcem zdravého životního stylu, určitě navštivte Festival Evolution, kde najdete pod jednou střechou vše, co s ním souvisí, od nákupů přes ochutnávky a poradny až po festivalové programy pro celou rodinu. Opět na vás čeká nepřeberné množství novinek, trendů a inspirace pro zdravé tělo i duši z pěti obvyklých okruhů – BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVA a OSOBNÍ ROZVOJ.

Ani s dětmi se nudit nebudete, Matějská pouť už se koná 424 let a letos připravila spoustu novinek. Projďete se v útrobách obřího draka, svezte se na řetízkovém kolotoči vysokém 50 metrů, na centrifuze s dvanácti gondolami, nebo zkuste třípatrový strašidelný zámek. Lákavých atrakcí je i letošní rok spousta.

Pokud jste příznivci animovaných filmů, nemůžete minout výstavu Pixar! Na výstavě můžete usednout do kinosálu nazvaného Artscape, kde uvidíte speciální film, ve kterém se na jednom plátně potkají nejznámější charaktery, které pod hlavičkou Pixaru vznikly. Uvidíte také postavičky z filmu Příšerky s.r.o. v životní velikosti, nebo speciální zařízení Zoetrop, díky kterému ožijí modely postaviček přímo vašimi zraky.