RubrikaOstatní

Dvacátý Designblok letos slaví výročí

Zpět na výpis

Designblok slaví a bude to velké. Dvacátý ročník mezinárodního festivalu designu a módy uvede instalace 343 designérů, módních návrhářů a designérů šperku. Nově se navíc rozšíří i do Manfeldského paláce a showroomů a galerií po celé Praze. Letošní vizuály zachycují dvojici cyklistů, kteří symbolizují dřinu, zapálení, ale i radost ze společné jízdy. 

„Milujeme design a jsme rádi, že se mu v naší zemi daří. Dvacet let jsme věnovali jeho propagaci, propojování českých designérů s mezinárodní scénou, navazování spolupráce mezi tvůrci a průmyslem. Letos chceme oslavit český design a jeho soudobou kvalitu. Zároveň věříme, že jsme vlastně teprve na začátku. A tak je letošní Designblok důkazem naší víry v dobrou budoucnost naší země,“ vysvětlila ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Letošní ročník naplní designem kromě prostoru Průmyslového paláce a Lapidária na Výstavišti také budovu Colloredo Mansfeldského paláce. V rámci areálu Výstaviště se otevřou čtyři specializované prostory – Openstudio, Superstudio, Designérie a Art House.