RubrikaVýstavy

Čínsko – evropské ART BIENÁLE

Čínsko - evropské současné výtvarné umění

Zpět na výpis

 

První „Čínsko-evropské art bienále“ si klade za cíl podpořit chápání čínského umění a demonstrovat život a tvorbu umělců v různých geografických a kulturních oblastech. Ve 21. století dochází vlivem nových médií, internetu a globalizace k celosvětovému propojování kultur i s jejich rozdílnými tradicemi a přístupy.

Výstavní sekce

Art bienále zahrnuje tři výstavní části:

Geografické vztahy a kulturní paměť

Na výstavu jsou pozváni umělci z Číny, České republiky, Španělska, Švýcarska a Německa, pracující různými technikami nebo jejich neobvyklými kombinacemi. Jejich díla sdílí společný rys, a to propojení domácích tradic s uměním jiných oblastí a kultur.

Umění pro běžný život

Cílem části „Umění pro běžný život“ je přiblížit moderní umění lidem a běžnému životu tak, aby se stalo pochopitelnou a přijatelnou uměleckou formou, a zároveň vytvořit standard pro čínské moderní umění, které by dokázala i veřejnost přijmout a ocenit. Výstava bude zahrnovat olejomalby, moderní tušové malby, dřevoryt, sochařství, instalační umění, fotografie, video art, ale i lidové umění. Umělecká řemesla, materiály a témata, vycházející z folklorních tradic, poskytují inspiraci i pro moderní „oficiální“ umění.

Historie a současnost lidového umění

Pro tuto část byla vybrána vesnice Tyng v provincii Šan-si jako zástupce čínského folklorního umění. Tyng, starobylá čínská vesnice známá svým zachovalým obytným komplexem z doby dynastií Ming a Qing, stále žije v kulturní komunitě typické pro severní Čínu.

ENG: BiennaleEN

Vstupné
Základní vstupné 150 Kč
Studenti, senioři 70 Kč
Rodinné vstupné
2 dospělí + 1 dítě 250 Kč
 2 dospělí + 2 děti 300 Kč
Děti do 10 let, ZTP/P včetně doprovodu ZDARMA

 

Otevírací doba
Středa – Sobota 10:00 – 18:00
Neděle 10:00 – 15:00

 

Galerie

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Parkovat je možné v areálu celého Výstaviště. Vjezd ulicí Za Elektrárnou.
Cena: 40 min. zdarma, celodenní 200 Kč.
Parkovací automat se nachází u plaveckého bazénu.

Najít cestu