RubrikaRodinné akce

České Vánoce na Výstavišti

České vánoční trhy na Výstavišti před Průmyslovým palácem

Zpět na výpis

Rozsvícení Výstaviště, lampionový průvod, artisté s krampusáckými čerty, povídání o kometách s Planetáriem a mnoho dalšího! To jsou letošní České vánoční trhy na Výstavišti Praha.

Nakoupit vánoční dekorace, ochutnat cukroví a domácí frgály i koláče, vychutnat si vynikající vánoční medovinu a svařák, zajistit dárky pod stromeček a další sváteční aktivity slibuje program Českých Vánoc na Výstavišti. Atmosféru vánočních trhů budou opět ladit vánoční stromečky ozdobené od Mateřských školek a škol z Prahy 7.

Vstup je ZDARMA

Denně 10:00 - 18:00 Vánoční prodejní trhy před Průmyslovým palácem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pátek 30.11.2018 - Neděle 2.12.2018

Vstup ZDARMA

Denně prodejní trhy   10:00 – 18:00

Pátek - Lampionový průvod s anděly a krampus čerty, rozsvícení vánočního stromu -  16:00 - 17:00

Lampionový průvod bude začínat u Restaurace u Primasů. Pro návštěvníky bude připraven před startem průvodu zdarma čaj a 30% na teplé nápoje zakoupené v restauraci.

Sobota - Den s Planetáriem - 10:00 - 18:00

Neděle - Mikulášská s Prahou 7 - 15:00 - 17:00

Přehlídka chráněných dílen s Ateliérem HM 10:00 - 18:00

Sportoviště

  • 16:15 – 18:30 sobota a neděle VEŘEJNÉ BRUSLENÍ zdarma v Malé sportovní hale

 

 

STÁNKY S PRODUKTY

Háčkované hračky - Před pár lety jsem si koupila jednu háčkovanou hračku a zamilovala se do ní. S vynaložením všech sil se mi podařilo techniku se naučit a od té doby si nedovedu představit život bez háčkování. Dnes už hračky cestují po celém světě, dělají radost malým dětem i dospělým a to mi dává chuť uháčkovat další a další.

Řezbářské výrobky - Atelier Kamenná - Roman a Pavla Balounovi, vyřezáváme ručně - většinou z lipového dřeva - loutky, maňásky, obrazy, drobné řezby. Inspirované přírodou, vlastní fantazií a přáními našich zákazníků. Žijeme a tvoříme ve Všechlapech u Volyně.  

Svatební a floristické doplňky - Výrobou věnců, svícnů a jiných sezónních dekorací se věnuji již více než 10let, absolvovala jsem zahradnickou školu, zakončenou maturitou a dále se zdokonaluji praxí a návštěvou různých seminářů a kurzů.

Vánoční doplňky a dekorace - Pro letošní rok chystám ubrusy a běhouny v několika velikostech. Zástěry, povlaky na polštáře a polštáře kompletní. Šité adventní kalendáře a tašky. Čepičky, nákrčníky a šály pro děti i dospělé.

Sweet Prague - Perníčky, které jsou pečené v Praze na Malé Straně. Prodejna kde se pečnou byla vytvořena s úmyslem podpořit jednu z krásných tradic a folklor naší České země. Perníkové pohlazení na srdci a pro vaši radost!

Lískáček - Jsme firma, která se zabývá pražením přírodních oříšků Holandskou recepturou a dbáme na vysokou kvalitu a čerstvost našich produktů. Dále také nabízíme i přírodní oříšky a sušené ovoce z České republiky ale i celého světa.

Dárkové předměty - Sdružení TULIPAN, z.s. provozuje chráněnou dílnu, kde zaměstnává osoby se zdravotním postižením, především s duševním onemocněním. Realizujeme i celou řadu kulturních, volnočasových  a vzdělávacích akcí, jejichž cílem je inkluze mezi zdravou a handicapovanou populací.

Výrobky z mýdla - Exkluzivní vonné kytice z mýdlové hmoty nejen jemných květinových vůní, ale i ovocných a kořeněných. Každá kytice je jiná, liší se velikostí, barvou, vůní, druhy květů.

Ovocné mošty - Jsme malá rodinná zemědělská firma z pošumaví, která se zabývá kromě  klasického zemědělství také pěstováním ovoce. Pěstujeme jablka, hrušky, višně a rybíz pod ochrannou známkou SISPO, tj. za výrazně omezeného používání přípr. na ochranu rostlin s přednostním používáním biologické ochrany.

Frusack - ekologické obaly - Frusack je udržitelným řešením pro nákup ovoce, zeleniny a pečiva. Je znovupoužitelný, kompostovatelný a vyrobený v Čechách.

Malování na obličej

Biofarma Uchované semínko - Žijí a pracují společně, chovají dojné ovce, kozy, krávy a koně, pěstují zeleninu, žito, špaldu, pletou košíky, pečou kváskový chléb, dělají sýry, moštují.... a také jednou za čas navštíví Výstaviště — to je FARMA UCHOVANÉ SEMÍNKO. Jméno jejich komunitní farmy ukazuje nejen na bohatost druhů a odrůd rostlin, které u nich rostou, ale i na semínko opravdového přátelství.

Esenciální oleje a přírodní kosmetika

Výrobky ze dřeva, proutí a textilu - Na trzích představíme výrobky z terapeutických dílen - ručně tkané a vyšívané zboží, dřevěné dekorační a užitkové předměty a keramické vánoční zboží.

Keramika, ruční papír, vánoční dekorace

Ovocné květiny - Dárková služba Frutiko doručuje originální dárky, květiny, ovocné kytice i dorty po celé České republice. Na Vánoce pro vás připravila lahodné vánoční cukroví s belgickou čokoládou a sušeným ovocem, elegantní vánoční věnce, domácí marmelády a další vánoční dobroty. Můžete se těšit také na ochutnávku jahod v belgické čokoládě zdarma.

Bambusový textil - Společnost JAMIJA Business s.r.o. se již 7. rokem orientuje na výrobu kvalitních bambusových textilních výrobků, mezi  které patří trička, tílka, zdravotní a diabetické ponožky, podkolenky, prádlo a nově i čepice a nákrčníky.

ChilliPáv

Vykrajovátka a formičky

Peckové náušnice - Tvořím originální peckové náušnice a jiné drobné šperky a bižuterii.

YESME

Umělecké kovářství - Zabývám se výrobou drobnějších kovaných předmětů, především historických a fantasi doplňků, šperků, nožů a dárkových předmětů jako jsou kované růže, bytové doplňky, zvonky i ledajaké praktické věci. U mne na stánku si mé výrobky můžete nejen zakoupit, ale i poptat něco na zakázku či si vyzkoušet řemeslo přímo během trhu v mé cestovní kovárně.

Marmelády s příběhem - Nejkvalitnější vstupní ingredience, ruční práce, zajímavé chuťové kombinace a celkový vzhled činí z každé sklenice opravdový originál. 

Eliya - čaje - Osvěžte si s námi den jemnou a plnou chutí Ceylonu. Sortiment 100% cejlonských černých a zelených čajů v čisté verzi i s jemnými aromaty. Elegantní design a pečlivé balení.

Včelařství Medulík - Včelaříme v jihozápadních Čechách v nadmořské výšce cca 450 m.n.m. Naším cílem je chovat zdravá a silná včelstva a produkovat kvalitní květový a medovicový med.

Dřevěné výrobky - srdce, svícny, misky - Jsme malá rodinná firma, která vyrábí ručně dělaná dřevěná srdce, svícny a misky. Navštěvujeme trhy po celé České republice.

Smaltované hrníčky

Dětské oblečení od českého výrobce - My, v Textil Vlček jsme se vždy odlišovali od ostatních výrobců dětského oblečení hlavně důrazem na kvalitní materiály, ze kterých šijeme oblečky pro nejmenší a větší děti.

Koláčové království - Koláčové království je rodinný podnik zabývající se ruční výrobou krájených moučníků a dezertů. Vyrábíme výhradně ručně dle vlastních receptur pouze ze základních surovin, jako je máslo, vejce, mouka atd. a to výhradně od českých dodavatelů.

Koření a bylinky Nakutana - Většina  našich výrobků neobsahuje glutamát a najdete u nás i velké množství úplně čistých kořenících směsí, které jsou dokonce bez soli a glutamátu. Máme širokou nabídku kořenících směsi přes 300 druhů. Naše směsi jsou vhodné jak pro děti, tak pro dospělé.

Kozí pelíšek - kozí mléko, mýdlo - Hlavním posláním spolku Kozí pelíšek,z.s. je vybudování a provoz kozího útulku pro nechtěné, hendikepované a staré kozy jako i jiná hospodářská zvířata v Jílovém u Prahy. Jedním ze způsobů financování je i výroba a prodej konopných mýdel s etickým kozím mlékem a konopných balzámů, certifikovaných zdravotním ústavem pro potíže s citlivou a suchou pokožkou, akné, ekzémem a lupénkou.

Sklozam - foukané sklo a výrobky ze skla - Navštivte na stánku pana Zahradníka, který je jeden z rodiny nejstarších sklářských rodů v Čechách, kde se již od roku 1775 po osm generací, předává toto řemeslo z otce na syna. Na stánku si můžete zakoupit ručně foukané sklo, vyrobené od pravého mistra svého řemesla!

Biskupický pivovar Gajdoš - Pivovar se nachází v malebném údolí řeky Rokytné, na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny. V našem pivovaru vaříme spodně kvašená piva plzeňského typu, a to jak ležáky, tak speciály, které vám nabídneme i na vánočních trzích.

Vonné svíčky a skleněné svícny - Ručně vyráběné vonné svíčky z dílny Manufaktury GALERIE RADOST poznáte. 100% přírodní materiály, pečlivě laděné tóny barev, moderní elegance tvarů s nádechem luxusu, precizní ruční zpracování a ještě cosi nepolapitelného navíc, co dělá tyto výjimečné svíčky tím, čím jsou. Svíčky s duší.

Barvy duhy - malovaná trička, minerály - Originální ručně malovaná trička a orgonity vlastní výroby, minerály

Bylinkové sirupy, nakládaná zelenina - Paní Boháčová na trzích nabídne své vyhlášené bylinkové sirupy, med a likéry. Ale také koření, bylinky či nakládanou pikantní zeleninu.

Dekorace a dárky

Sokino - české ponožky - Sokino je nová ryze česká módní značka, která Vám přináší radost z nošení ponožek. Každý pár dodáváme v dárkovém obalu.

Keramické pivní podtácky - Originální rukodělné pivní keramické podtácky

Yetty - Naše nabídka je určena hlavně maminkám a dětem předškolního věku, ale i dospělé a starší děti si u nás vyberou (čepice, kšiltovky - dovoz z Itálie, šály, čelenky, rukavice). Materiály, které používáme, k výrobě našeho zboží jsou velmi příjemné, nemačkavé, snadno se udržují a jsou opatřeny příslušnými certifikáty o nezávadnosti a kvalitě.

 

OBČERSTVENÍ

Cafe Soldini - V pojízdné kavárně Café Soldini si vychutnáte výbornou italskou kávu na všechny způsoby, lahodné limonády vyráběné s láskou a náladu Vám zlepší Prosecco, Aperol Spritz či poctivý Svařák. Zahřeje Vás také horké jablíčko či čokoláda. Pochutnat si zde můžete i na vdolcích z rodinného pekařství.

Vinotéka Karlín - svařák, víno

Pivo, limo, párek v rohlíku - V našem stánku můžete ochutnat skvělé pivo z malého pivovaru Podkováň z Kováně. Dále nabízíme široký sortiment nealkoholických nápojů včetně točené malinovky. Ochutnat u nás můžete například párky v rohlíku, brambůrky a grilované klobásky.

Pečeme sele

Bramborové speciality - V našem stánku si přijde na své každý milovník brambor. Vyrábíme bramboráky, bramborové placky, zelňáky nebo třeba sýrové taštičky. Potraviny máme domácí výroby.

Pivovar Pražan

Občerstvení - Langoše, plněné chlebové placky, párek v rohlíku, palačinky, káva, punč, svařené víno, horká čokoláda s ovocem.

ChilliTáta - Ve svém food trucku pro Vás bude mít připraveny chilli speciality z domácí produkce a vyráběné poctivě rukama ChilliTáty. V nabídce naleznete pravé Rumunské pastrami vlastní výroby v čerstvém chlebu s domácí chilli hořčicí a zelíčkem, trhané vepřové na chillipovidlech v bagetce se salátkem, domácí chilli klobásky či poctivou polévku.

Petite Bruges

Blackstars Coctail - Originální vánoční horké nápoje jako jsou např. horký perníček, švestka, bezinka, spálená malina a další

Všeobecné podmínky

Informace o rizicich

Stromeček pro vaši třídu budete mít připravený od 26.11. před Průmyslovým palácem. Každý bude označený názvem dané školy. Najděte si tedy ten svůj a můžete se s dětmi vrhnout do zdobení.

Stromečky jsou pak spolu s ostatními u vstupu na Výstaviště po celou dobu adventu součástí vánoční výzdoby.

české vánoce

DĚKUJEME PARTNERŮM AKCE!

Mgr. Renata Lišková
projektová manažerka
Mobil: +420 702 153 664
E-mail : renata.liskova@prahaexpo.cz

 

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Vjezd na Výstaviště ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště pro veřejnost je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat.
Cena: 30 min. zdarma, 1h 60 Kč, celodenní 300 Kč.

Najít cestu