RubrikaVýstavy

Hrnčířské trhy

Trhy Beroun se přesouvají na Výstaviště

Zpět na výpis

Zveme vás na menší, ale o to malebnější hrnčířské trhy, které se pro letošní rok přesouvají z města Berouna na Výstaviště. O víkendu 19.-20.9. se předvedou tuzemští hrnčíři, kteří budou nabízet ručně vyráběnou keramiku, ať už zahradní, užitou či dekorativní. Zakoupit si můžete spoustu zboží od kameninových hrnců, mís, sádláků přes svícny, lampy, sochy, až po mozaiky, šperky a jiná umělecky cenná díla. Dodržování původní technologie výroby, lidového či historického vzhledu je samozřejmostí. Zájemci si přijdou na své jak při výběru originální, tak moderní keramiky, porcelánu i současné autorské tvorby.

Samozřejmě na akci nebudou chybět stánky s kávou, jablečným moštem, výběrem čajů a drobným občerstvením.

Berounští hrnčíři patřili k váženým a uznávaným řemeslníkům již ve středověku. V širší povědomí vešli zejména tzv. berounským zbožím, červeně zbarvenou keramikou, zdobenou bílými přírodními motivy, z níž se pilo při korunovaci krále Matyáše v roce 1611 a oblíbil si ji i císař Rudolf II. či Vilém z Rožmberka. Tato keramika se v 16. a 17. století nevyráběla nikde jinde než právě v Berouně.

 

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Vjezd na Výstaviště ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště pro veřejnost je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat.
Cena: 30 min. zdarma, 1h 60 Kč, celodenní 300 Kč.

Najít cestu