RubrikaRodinné akce

Jarní trhy – ZRUŠENO

Dekorace, květiny, sazenice...to vše na jednom místě

Zpět na výpis

Přijďte si 20. - 22.3. března nakoupit jarní výzdobu na Výstaviště a ochutnat skvělé občerstvení.

Nabídneme vám různé druhy zboží, včetně sadby na nadcházející sezónu. Tedy sazenice, řezané i vázané květiny, hrnkové květiny, truhlíky, velikonoční výzdobu, farmářské produkty a výrobky, velikonoční pečivo i cukroví, marmelády, sirupy apod. Těšit se můžete na rozmanité a kvalitní produkty od lokálních pěstitelů a malých podnikatelů. Velkou část nabídky bude tvořit občerstvení přímo na místě tak, aby tvořilo příjemnou atmosféru.

Kromě stánků s velikonočními vazbami a dekoracemi nebudou chybět ani potřeby pro zahrádkáře, jako třeba sazenice a truhlíky. Máme přichystanou také poradnu pro pěstitele a spoustu zajímavých workshopů.

Ve stejném termínu trhů probíhá Festival Evolution a Matějská pouť, na své si tedy přijdou jak dospělí, tak i děti.

Místo: Prostranství mezi vstupní bránou a Průmyslovým palácem.

Trhy jsou otevřeny 10:00-18:00 hod.

Vstup je zdarma.

 

Vystaviste_Jarni trhy

 

Na progamu zatím pracujeme.

 

Datum: 20. - 22.3.2020

Trhy: 10:00 - 18:00

Vstup je ZDARMA

Místo: Výstaviště Praha - plocha před Průmyslovým palácem

Parkovat můžete na vyhrazených parkovacích plochách v areálu Výstaviště.

Pokud pojedete MHD

TRAMVAJÍ

Tramvajová zastávka: Výstaviště Holešovice
Čísla tramvají: 6, 12, 17
Noční tramvaje: 53, 54

METREM

Stanice metra: Nádraží Holešovice
Linka metra: červená (C)
Pak pokračujte tramvají 6, 12, 17

Vstup se psy je povolen pouze na vodítku.

 

Chcete se stát prodejcem na Jarních trzích na Výstavišti?

Kontaktujte nás prosím na trh@prahaexpo.cz.

Jan Kolář 

Tel: +420 731 652 386

E-mail: trh@prahaexpo.cz

Petra Řežábková

Tel: +420 778 726 838

E-mail: Petra.Rezabkova@prahaexpo.cz

 

SEZNAM PRODEJCŮ

Čokoládový stánek image

Na stánku je tekutá horká čokoláda Reno Fondente 72% od fi. Almeco, italská káva Pellini a Hořické trubičky plněné šlehačkou. Horkou čokoládu připravuji tavením čokolády v plnotučném mléce o teplotě cca 60 - 70 °C a zdobím šlehačkou, která je pro tento účel vyráběna v lahvích z min. 30 % šlehačky. Nejde tudíž o žádnou řídkou náhražku, ale o čokoládu prvotřídní kvality, která má v tekutém stavu konzistenci řidšího medu. Čokoládu lze obohatit o další přísady, jako jsou ořechy, perník, konopné semínko či chilli. Doplňkový sortiment jsou repliky historických zbraní, kroužkových zbrojí a dobových rytířských doplňků. Doplňkový sortiment jsou repliky historických zbraní, kroužkových zbrojí a dobových rytířských doplňků. Horkou čokoládu připravuji tavením čokolády v plnotučném mléce o teplotě cca 60 - 70°C a zdobím šlehačkou, která je pro tento účel vyráběna v lahvích pomocí plynu N2O z min.30% šlehačky. Poměr čokolády při přípravě je cca 1,5 kg 72% čokolády na 1 litr mléka. Nejde tudíž o žádnou řídkou náhražku, ale o čokoládu prvotřídní kvality, která má v tekutém stavu konzistenci řidšího medu. Čokoládu lze obohatit o další přísady, jako jsou ořechy, perník, konopné semínko či chilli.

Fobli image Web: fobli.cz/

Pocházíme z jihočeského města Písek, kde se již mnoho let zabýváme výrobou trvanlivých věnců z dřevěných hoblin. Z vlastnoručně vyráběných hoblin tvoříme věnce jarní, velikonoční, celoroční, adventní. Přivezeme jarní/velikonoční věnce z dřevěných hoblin, skleněné svícny, aranžované košíky s vrbou a jiné jarní a velikonoční dekorace.

Gule image Web: www.gulefoodtruck.cz/

Jsme sociální podnik, který realizuje projektu food trucku s názvem GULE (Gastronomie Umožňující Lidem Existovat) a vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Naším hlavním produktem jsou čerstvé tvarohové mini koblížky s různými variantami polev a posypů, výběrová káva z pražírny Nordbeans a sezónní nápoje (nyní náš domácí vaječný likér). Příchutě koblížků: SLANÝ KARAMEL - náš karamel, nadrcený slaný popcorn, himalájská sůl LOTELLA - nadrcené Lotus sušenky, Nutella BOUNTY - mléčná čokoláda, kokos SNICKERS - náš karamel, mléčná čokoláda, drcené pražené arašídy SKOŘIČÁK - obalené ve skořicovém cukru ŠODO- náš vanilkový krém s rumem a strouhaným perníkem

Koláčové království image Web: www.kolacovekralovstvi.cz/

Koláčové království je místem, odkud se linou vůně čerstvě upečených koláčů a dortů, jakoby je připravila maminka nebo babička. Denně si tak můžete vybrat na 15 druhů koláčů, dezertů a sušenek, které připravujeme ručně dle vlastních receptur a pečeme přímo v Koláčovém království. Všechny dobroty se pyšní dobrými vejci, máslem, kvalitní moukou, netradičními chutěmi a ruční výrobou. Přivezeme: Koláče netradičních chutí a vůní, Čokokostku, Hraběnčiny řezy, Hruškový koláč s mascarpone a karamelem, Lískooříškový koláč s jablky a zakysanou smetanou, Borůvkový koláč s ricottou a mandlovou drobenkou a další….

Kozí pelíšek image Web: kozipelisek.cz/

Hlavním cílem našeho spolku Kozí pelíšek je vybudování útulku pro nechtěné, hendikepované a starší kozí dámy, jako i jiná hospodářská zvířata v Jílovém u Prahy. Holky, které se k nám dostanou, již u nás zůstávají napořád. Snažíme se, aby žily co nejvíc svobodně, obklopeny láskou a porozuměním. Naše úsilí můžete podpořit nákupem našich voňavých hebounkých konopných mýdel a balzámů, na různé kožní bolístky. Přivezu: konopná mýdla a balzámy

Livy - Liška Vyšitá image Web: www.livy.cz/

Jsme dvě maminky na mateřské dovolené s celkem čtyřmi dětmi a společně s nimi, v naší malé dílně s dětským koutkem, šijeme a vytváříme různé dekorace a tak nějak jsme propadly i tvorbě z betonu. Přivezeme: Produkty z látek, vlny a betonu s velikonoční tématikou, různé interiérové girlandy, zápichy do květináčů, dekorační polštáře, designové betonové květináče, sady na zdobení vajíček pro děti, dekorace na vstupní dveře, čepice pro děti i dospělé, batůžek s ušima na velikonoční výslužku

Mýdla Amálka image Web: www.mydla-amalka.cz/

Mýdla vlastnoručně vyrábíme z velice kvalitních ingrediencí, jejichž základem je glycerinová mýdlová hmota. V roce 2012 jsme začali spolupracovat s malou rodinnou firmou z Anglie, která nám dodává čistě přírodní, rostlinné oleje s vůněmi, které Vás prostě uchvátí. Obsahují navíc výtažek z grapefruitových jader, díky kterým zůstává aroma stále stejně svěží. Balíme je ručně do průhledného celofánu zejména proto, že spousta zákazníků se dlouho kochá tvarem a barvou, a až po nějaké době přistupuje k tomu, k čemu mýdlo opravdu slouží. Přivezeme: glycerinová, ručně vyráběná mýdla, mýdlové kytice, balené koupelové soli s unikátním složením plným hořčíku, keramické mýdlenky

Nejkrásnější dárek image Web: www.nejkrasnejsidarek.cz/

Jsme firma, která se již 23 let zabývá uměleckým zpracováním dřeva. Naše dřevěné mísy a dřevěné příbory najdete po celém světe, jak v domácnosti, tak v restauracích. Mísy i příbory ze dřeva jsou určeny na potraviny. Zabýváme se i výrobou dřevěných umyvadel a plastik do interiéru. Zpracováváme 24. druhů stromů s využitím léčivých účinků jednotlivých dřev. Vyrábíme také hračky pro děti a nově u nás najdete i náramky a náhrdelníky v kombinaci dřeva a minerálů. Přivezeme: dřevěné mísy, dřevěné příbory, valouny a valouny ze dřeva, dřevěné andílky, kočky aj. dekorativní výrobky do interiéru, hračky a hlavolamy ze dřeva, náramky a náhrdelníky z minerálů a dřeva

Netuctový krámek image Web: www.fler.cz/netuctovy-kramek

Jsem majitelkou obchodu, který jsem nazvala netuctový, protože nabízím netuctové zboží, kterým handmade tvorba určitě je. Tvoříme volnočasovou dámskou módu a kabely. Recy kabely. Taky hodně malujeme na trika a právě na kabely. Na jarní trhy přivezu dámské šaty, sukně, trika a taky kabely hlavně z recy materiálů.

Shaman-ka image Web: www.shaman-ka.cz/

Naše práce začala v roce 2006, prošli jsme už dlouhou cestou. Začínali jsme jako terapeuti jezdit do dětských domovů a různých léčeben. Postupně přibírali školy a veřejnost. Naším záměrem je všestranný osobní rozvoj. Především v oblasti zájmových činnosti- hudba, tanec, výtvarná a umělecká řemesla. Taky ekologie a ochrana životního prostředí je u nás na předním místě.

Slezská zahrádka image Web: www.slezskazahradka.cz/

Jsme rodinná manufaktura zabývající se výrobou domácích džemů, bylinných sirupů a jiných nejen sladkých dobrot. Naše produkty vyrábíme tradičním domácím způsobem, tudíž se v nich spojují léčivé účinky a energie bylinek s naší láskyplnou a radostnou energií. Ovoce použité ve výrobcích je částečně z naší produkce, popř. ovoce nakupujeme od místních pěstitelů zejména z ovocných sadů rodiny Soškových ze Sosnové. Ovoce je pěstováno v BIO kvalitě. Jsme také včelaři a nabízíme med a medové výrobky z vlastní produkce včel o které se staráme v BIO režimu. Na jarní trhy přivezeme domácí džemy, sirupy, pečené čaje, med a ochucené medy.

Šťávy pro zdraví image

Naše produkty pocházejí z přírody. Plody z našich sadů, jsou sbírány a okamžitě zpracovávány. Již náš praděda si založil svůj první sad a vyráběl ovocná vína, pro vlastní rodinu a přátele, s prací v sadu mu pomáhal jeho syn a vnuk a v současné době již rodinou farmu převzal a řídí jeho pravnuk. Na Jarní trhy přivezeme 100% výtažky z ovoce. Jedná se o přírodní za studena lisovanou šťávu z plodu aronie, rakytníku, černého bezu, černého rybízu, brusinek, borůvky, ostružiny, malin, šípku, kopřiv, mladého zeleného ječmene, hlohu, artyčoku a další. Dále vezmeme i naše velice oblíbená biologicky čistá ovocná vína. Jsou vyráběné speciální kvasnou technologii z plodu Aronie, borůvky, brusinky, ostružiny, malin, rakytníku, angreštu, šípku, granátového jablka, višní, jahod, švestek, hrušek, černého rybízu a červené řepy.

Vegetka image Web: vegan-vegetka.cz/

Vegetka je jednou z nejstarších restaurací v České republice, které nabízejí čistě rostlinnou stravu. Působí v Dejvicích již od roku 2007, konkrétně ji můžete nalézt na adrese Kafkova 16 v Praze 6. V samotné nabídce naší restaurace, která zahrnuje směs asijské a evropské kuchyně - můžete nalézt oblíbené závitky, karbanátky, obalované kousky v podobě květáku, lilku nebo dýně a mnoho dalšího včetně sladkých dortů (např. čokobanán), batátových placek nebo arašídových koulí. Přivezeme: závitky, karbanátky, obalované kousky (květák, lilek, dýně), plněný knedlík, čokobanán dort, batátové placky, arašídové koule

Vinařství Žáček image Web: www.vinarstvizacek.cz/

Jsme rodinné vinařství z Kutné Hory. Sami pěstujeme ale i zpracováváme révu vinnou, ale i jiné druhy ovoce. Máme certifikát BIO. Rádi vám nabídneme naše vína, mošty, sirupy, džem, želé z vina. Vino bude i rozlévané a to do skleniček. Pokud bude chladno, návštěvníky zahřejeme svařeným vínem a teplým moštem. Do hrnečku. Žádný plast.

Máte zájem akci podpořit a stát se partnery?

Můžete nás kontaktovat telefonicky či emailem.

Mgr. Renata Lišková
projektová manažerka
Mobil: +420 702 153 664
E-mail : renata.liskova@prahaexpo.cz

Kontaktujte nás prosím na trh@prahaexpo.cz.

 

Jan Kolář 

Tel: +420 731 652 386

E-mail: trh@prahaexpo.cz

 

Petra Řežábková

Tel: +420 778 726 838

E-mail: Petra.Rezabkova@prahaexpo.cz

 

 

Na Jarních trzích (20.-22.3.2020) budeme fotografovat od 10:00 - 18:00 i pořizovat obrazové záznamy z celé akce. Účelem fotografování nebo natáčení a je pořízení propagačního videa na příští rok.

Pokud zpětně zjistíte, že se objevujete na fotografii či záznamu, na kterém nechcete být, prosím kontaktujte neprodleně naše marketingové oddělení na e-mailu: Tereza.Hajduchova@prahaexpo.cz

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Vjezd na Výstaviště ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště pro veřejnost je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat.
Cena: 30 min. zdarma, 1h 60 Kč, celodenní 300 Kč.

Najít cestu