RubrikaSport

Noční běh pro Světlušku – ZRUŠENO

Rozsviťte s námi Výstaviště Praha

Koupit vstupenky

Zpět na výpis

“Rosteš s každou překážkou, kterou překonáš!” Symbolické motto letošních Nočních běhů pro Světlušku ve světle letošních událostí dalece předčilo svůj význam a Světlušky se ho drží i nadále. I přes veškeré překážky jsme letos zvládli vyběhnout ve třech městech v omezeném počtu. Noční běh v Praze dne 20.10.2020 se bohužel vzhledem k epidemické situaci neuskuteční. Další překážka? Naopak, výzva trhnout nedostižný rekord!

Vyběhnout pro Světlušku na pomoc nevidomým a slabozrakým totiž budete poprvé moci i virtuálně. Ve dne, v noci, s čelovkou, nebo bez, zkrátka kdykoliv, kdekoliv a přesně podle vašeho gusta. Stačí si běh trasovat s oblíbenou aplikací a podělit se o screenshot. Navíc jsme si pro všechny naše virtuální běžce připravili speciální překvapení. 20. října v 18:30 se na webu níže odemkne stream koncertu kapely Slza a Václava Noida Bárty.

K odemknutí streamu bude potřeba zadat jen vaše startovní číslo. Zaběhejte si pro Světlušku a rozběhejte celé Česko! Doufáme, že se budeme moci sejít v příštím roce opět na Výstavišti a rozsvítit Stromovku!

https://www.rozbehamecesko.cz/zavody/virtualni-beh-pro-svetlusku/

 

Letos si můžete vybrat, co bude obsahem vašeho startovního balíčku. Skalní fandy, kteří s námi běhají už nějaký ten pátek a (nejednu) naši ČELOVKU už mají, jistě potěší možnost vybrat si balíček obsahující sportovní šik ČELENKU s novým světluščím logem. V obou balíčcích samozřejmě najdete také praktický sportovní vak HANNAH. A protože nám není vaše zpětná vazba lhostejná, rozhodli jsme se letošní běhy pro větší komfort kapacitně omezit, takže s přihláškami dlouho neotálejte.

Registrace ZDE.

Potřebujete se před během trochu rozehřát? Všechny běžce i chodce čeká letos poprvé rozcvička od nadupaného týmu společnosti HANNAH.

Noční běh pro Světlušku odstartuje z Výstaviště Praha ve 20.00.

Registrace na místě bude probíhat od 17.30 hod.

Vybrat si můžete standardně z kratšího okruhu 2,8 km, nebo z delšího okruhu 4,5 km. A pokud se vám nechce běžet, můžete se klidně jen projít. Výtěžek ze startovného poputuje na konto Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, pomáhající nevidomým. Protože i běhat ve tmě má smysl, vezměte s sebou rodinu a přátele a užijete si s námi noční rojení světlušek.

Děkujeme letošnímu generálnímu partnerovi Nočních běhů pro Světlušku, kterým je společnost Kaufland Česká republika.

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Vjezd na Výstaviště ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště pro veřejnost je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat.
Cena: 30 min. zdarma, 1h 60 Kč, celodenní 300 Kč.

Najít cestu