RubrikaSport

Noční běh pro Světlušku

Rozsviťte s námi Výstaviště Praha

Koupit vstupenky

Zpět na výpis

Oslavy již 10. ročníku Nočního běhu pro Světlušku. Díky každoroční účasti běžců organizátoři akce za 9 let získali na pomoc nevidomým neuvěřitelných 18,5 milionů korun, a to je přeci důvod k oslavě. Jak jinak, než opět zdravým pohybem a s rozsvícenými čelovkami letícími do tmy. Svým startovným tak účastníci pomohou lidem s těžkým postižením zraku.

Co bude součástí startovního balíčku?
Opět lze vybírat mezi kombinacemi sportovní vak HANNAH+čelenka, nebo sportovní vak HANNAH+čelovka. Ceny obou variant startovních balíčků jsou stejné.

Kolik stojí startovné?
Oba startovní balíčky stojí 500 korun na osobu, přičemž výtěžek ze startovného poputuje na konto Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, která pomáhá všem zrakově postiženým žít život dle vlastní volby. Startovné nebude možné platit na místě. 

Kdy a kde?
Noční běh pro Světlušku odstartuje z Výstaviště ve Stromovce ve 20:00 hod., registrace na místě bude probíhat od 17:30 hod. Letos vás čeká jedna trasa dlouhá 4,5 km. I letos bychom rádi pozvali do našich řad nesportovce, kteří si chtějí jen užít nezapomenutelnou atmosféru a pomoci dobré věci. Pokud se vám tedy nebude chtít běžet, můžete se s námi klidně jen projít.

 

Harmonogram

  • 17:30–19:45 registrace
  • 18:00–20:00 koncert Michala Hrůzy, Bratři v tricku, Tokhi & Groove Army
  • 20:00 start běhu
  • 21:00 ukončení

Registrace – fungují pouze přes portál GoOut.cz.

Výtěžek ze vstupu – startovného jde i letos v celé výši na konto Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu pomáhajícího nevidomým.

Informace pro rok 2021
– kapacitu běhu jsme zastropovali tak, aby byl pro vás běh příjemný a bezpečný
– startovní balíčky máme pro všechny a pokud se zaregistrujete včas, budete si moci vybrat ze dvou variant balíčků – vak na záda s čelovkou nebo vak se sportovní čelenkou. V obou variantách balíčků také najdete energetické občerstvení od Isostar.

Pro vstup do areálu se prokážete vstupenkou s unikátním kódem – vytištěnou či v mobilu.

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Vjezd na Výstaviště ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště pro veřejnost je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat.
Cena: 30 min. zdarma, 1h 60 Kč, celodenní 300 Kč.

Najít cestu