RubrikaFestivaly

Signal Festival – ZRUŠENO

Objevte Prahu v novém světle

Zpět na výpis

Objevte Prahu v novém světle. Umění, světlo a technologie, to vše od 15. do 18. října 2020 na osmém ročníku Signal Festivalu – Plan B.

Program je tvořen renomovanými zahraničními i českými umělci z oblasti light designu, vizuálního a digitálního umění, umělé inteligence, ale i konceptuálního umění. Festival rád vzdělává sebe i návštěvníky. Spojuje historické kulisy milované Prahy s nejnovějšími technologiemi a současnými společenskými tématy. Signal Festival je jedním z největších producentů současného umění u nás. Podporuje nejmladší české tvůrce, stál u vzniku více než sedmdesáti originálních instalací, které byly vytvořeny speciálně pro festival. Pořádá doprovodné programy pro děti, odbornou veřejnost i studenty. Spolupracuje s celou řadou zahraničních festivalů a kulturních institucí.

Na Výstavišti můžete vidět:

u hlavního vstupu instalaci od Markéty Jáchymové – Stroj – spojuje architekturu s přírodou a člověka se silným strojem. Objekt je kritickou metaforou a romantizujícím gestem. Poukazuje na nenasytnost člověka, která způsobuje nadměrnou těžbu dřeva a odlesňování krajiny. Objekt Stroj ve vás zanechá nejen silný vizuální dojem, zároveň však dokáže varovat a připomenout, jak důležité a nenahraditelné jsou pro naši planetu lesy. Přístupné neomezeně do 18.10.

v Průmyslovém paláci instalaci od OnionLab – Superrar – imerzivní instalace Superrar zkoumá reakci a reflexi publika. Čas na změnu nastal právě teď. Ještě není pozdě začít se chovat jinak. Respektovat životní prostředí, zvířata, ostatní (není vhodné pro epileptiky). Přístupné 15.-18.10., denně 19:00-24:00 hod. intervaly: 15 min.

V Křižíkově paviloně B světelnou instalaci od 3dsense – Mercedes-Benz digital light – instalace kombinuje scénografické postupy s dynamicky řízenými světelnými prvky. Spojení světel, tmy, mlhy a zvuku imituje intenzivní jízdu ikonickým automobilem. Přístupné 15.-18.10., denně 19:00-24:00 hod.

*Ke vstupu do interiéru je nutné mít roušku.

Více najdete na: https://www.signalfestival.com/mapa/?r=holesovice

 

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Vjezd na Výstaviště ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště pro veřejnost je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat.
Cena: 30 min. zdarma, 1h 60 Kč, celodenní 300 Kč.

Najít cestu