RubrikaSport

STIHL TIMBERSPORTS 2019

Nejlepší sportovní dřevorubci světa míří do Prahy

Koupit vstupenky

Zpět na výpis

Nejlepší sportovní dřevorubci světa míří do Prahy, která byla zvolena jako hostitelské město Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS 2019.

Světový šampionát se uskuteční ve dnech 1.–2. 11. 2019 v Průmyslovém paláci a slibuje velkolepý program, nabitý extrémní adrenalinovou akcí. Velmi úspěšné mistrovství sveta 2018 sledovalo v Liverpoolu na vlastní oči přes 6000 diváků. Historie STIHL TIMBERSPORTS bude nyní tedy pokračovat v Praze v další ohromné show plné rychlosti, síly a zručnosti.

Sportovci z více než 20 zemí budou v Praze bojovat o individuální a týmové tituly. V soutěži družstev se v pátek 1. 11. 2019 utkají národní týmy v K.O. systému, který zahrnuje čtyři dsiciplíny Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck a Standing Block Chop. Ty absolvují čtyři sportovci formou štafety.

Nejlepších dvanáct sportovních dřevorubců světa se pak v sobotu 2. 11. 2019 utká v šesti disciplínách v individuální soutěži. V každé disciplíně jsou soutěžícímu přidělovány body na základě dosaženého času, přičemž světovým šampionem se stává ten, kdo po šesti dsiciplinách dosáhne nejvyššího součtu bodů.

Vstupenky
Pátek 1.11. Základní 490 Kč
Děti/ZTP 365 Kč
Sobota 2.11. Základní 490 Kč
Děti/ZTP 365 Kč
PÁ+SO Základní 790 Kč
Děti/ZTP 590 Kč

Vstupenky na Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS® 2019 jsou již v prodeji v síti Tickemaster. Denní lístky jsou k dostání za 490 Kč a dvojdenní vstupenka přijde na 790 Kč. Děti a studenti se mohou těšit na 25% slevu.

Českým želízkem v ohni bude po vítězství na červnovém Mistrovství republiky Martin Roušal a v soutěži družstev také český národní tým, ve kterém Roušala doplní Martin Komárek, Martin Kalina, Leoš Klíma, Jan Holub a Matyáš Klíma. Po loňském prolomení evropského rekordu se nejlepší čeští sportovní dřevorubci pokusí na domácí půdě zaútočit na zisk cenného kovu.

Kde nás najdete

Parkování

+ -

Parkování

Parkovat je možné v areálu celého Výstaviště. Vjezd ulicí Za Elektrárnou.
Cena: 40 min. zdarma, celodenní 200 Kč.
Parkovací automat se nachází u plaveckého bazénu.

Najít cestu