RubrikaO Výstavišti

Na Výstavišti proběhl 4.ročník akce DEN IZS

Zpět na výpis

V areálu pražského Výstaviště proběhl v sobotu odpoledne Den IZS. Svou techniku, výstroj i vybavení zde prezentovala Armáda ČR, včetně Vojenské policie, pražští profesionální i dobrovolní hasiči, Městská policie hl. m. Prahy, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Policejní historická společnost, Celní správa, Policie ČR, Správa služeb hl. m. Prahy, Vězeňská služba ČR a další.

Hasiči, policisté i záchranáři včera demonstrovali své dovednosti ve staré i nejnovější technice. Vězeňská služba předvedla například zásah při přepadení eskorty vězně. Akce přilákala tisíce lidí, které neodradil ani vytrvalý déšť. K vidění byla kromě policejních koní a psů i ta nejstarší technika a také nechtěná akce, kdy historickému hasičskému vozu upadly dvě kola. „Přijeli jsme s hasičským vozem z roku 1904,“ popsal hasič Jiří Vlk (41). „Jenže se projevila únava materiálu a dvě kola při přehlídce praskla,“ vysvětluje hasič důvod, proč jeho kolega skončil v blátě. Nejstarší technice přijela na pomoc ta nejnovější a to vyprošťovací vozidlo Dopravního podniku. Nakonec to byla jedna z nejzajímavějších podívaných, jelikož nebyla předem plánována.

Na akci nechyběly atrakce pro děti, stánky s občerstvením, či různé zajímavosti z oblasti složek IZS. Divákům se na závěr představili také letištní hasiči s Panterem.

V rámci akce došlo ke slavnostnímu předání nové techniky pražským profesionálním hasičům. Ti obdrželi 10 cisteren Scania, automobilový žebřík a kontejnerový nosič.