RubrikaO Výstavišti

Pohodové vánoční trhy i zábava: první adventní víkend na Výstavišti Praha

Zpět na výpis

Přijďte o prvním adventním víkendu 29.11. – 1.12. na Výstaviště a užijte si příjemnou adventní atmosféru, lahodné vánoční i nevánoční dobroty, regionální výrobky českých řemeslníků, lampionový průvod, dětské dílničky, taneční a hudební produkce, pohádky, vystoupení žáků ZŠ nebo tradiční hrnčířské trhy Beroun. Těšit se můžete i na Mikulášskou Prahy 7 nebo na veřejné bruslení. Vánoční strom se na pražském Výstavišti rozzáří jako jeden z prvních v Praze – už v pátek 29.11. v cca 17:00 hodin.

Pro všechny návštěvníky jsou letos na Výstavišti připraveny pohodové vánoční trhy se spoustou zábavy, a navíc bez tlačenic a nervozity. Příjemnou náladu doplní kvalitní regionální produkty – ať už půjde o výrobky na stáncích nebo občerstvení. Během adventu můžete přijít na vánoční trhy, průvod krampus čertů a na zimní dyzajnmarket.

Letos jsou trhy zase o něco šetrnější k přírodě, prodejci občerstvení budou používat recyklovatelné obaly a místo plastových kelímků budou na trzích za zálohu 100 Kč poskytovány plecháčky s vánoční grafikou. Svařák tak bude stát 149 Kč i se zálohou. Komu se zalíbí, může si plecháček nechat jako suvenýr.

Tipy na rukodělné vánoční dárky

Vnější plocha před Průmyslovým palácem bude zaplněna stánky s regionálními výrobky nejen s vánočním zbožím. Najdete zde foukané sklo, dřevěné věnce z hoblin, keramické podtácky, ručně vyráběná mýdla, pletené čepice a rukavice, koření a mnoho dalšího. Atmosféru zpříjemní koledy, stromečky ozdobené dětmi z pražských mateřských a základních škol, ale také koše na dřevo, u kterých bude možné se ohřát a vychutnat si vánoční speciality.

V pravém křídle Průmyslového paláce se budou konat tradiční Hrnčířské a řemeslné trhy s nepřeberným množstvím hrníčků, talířů, tradičních skleněných figurek, vyřezávaných betlémů, tkaných výrobků, ale také nejrůznějších dekorativních i uměleckých předmětů.

Ve vytápěné střední hale se kromě pódia s programem, dětských dílniček, workshopů a odpočinkové zóny mohou návštěvníci těšit na Fler zónu – tedy na prodejce rukodělných výrobků z Česka i Slovenska. Většina prodejců své zboží přímo vyrábí. K mání bude móda, šperky, doplňky, dekorativní předměty a spousta dalších výrobků.

Program – kultura, trhy i bruslení

I když už máte všechny dárky vyřešené, přijít na Výstaviště se vyplatí. Zvlášť pokud máte děti. V pátek 29.11. byste si neměli nechat ujít lampionový průvod, který začíná v 16:00 u bistra Artyčok, projde areálem Výstaviště a je zakončený slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Stejně jako v loňském roce se mohou děti těšit na prskavky nebo na dvoumetrové anděly s čerty, kteří je budou v průvodu doprovázet. V neděli od 15:00 do 17:00 na Výstaviště přijdou i Mikuláš, čert a anděl a nadělí dětem drobné dárky.

V hlavní hale Průmyslového paláce se v sobotu můžete těšit na vystoupení dětí ze Základních uměleckých škol, na koledy, koncerty, historický tanec, pohádku pro děti a další program. Vyzkoušet si můžete i některá řemesla v připravených dílničkách – například drátenictví, pohybovou nebo výtvarnou dílnu.

Sportovně založení návštěvníci ocení veřejné bruslení v Malé sportovní hale, které bude v sobotu i v neděli od 16:15 do 18:30 zdarma. Vybavení si můžete půjčit na místě na místě.