RubrikaO Výstavišti

Tipy na víkend 12. a 13. září

Zpět na výpis

Ať už máte rádi adrenalin, design, kulturu či exotická zvířata nebo vás zajímá udržitelný životní styl a rostlinná strava, přijďte o víkendu 12. a 13. září k nám na Výstaviště.

Ukázky práce hasičských sborů můžete sledovat během tradiční soutěže profesionálních hasičů v rámci Memoriálu Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, který byl v minulých letech jako jeden z doprovodných programů akce Dny IZS.

Pokud vás zajímá rostlinná strava, přijďte v sobotu do Průmyslového paláce na festival Vegan Future, , kde se budou konat přednášky o rostlinné stravě, ochraně zvířat i planety a udržitelném životním stylu. Jste chovatelé exotických zvířat? Nenechte si ujít prodejní výstavu Živá exotika s řadou akvarijních i terarijních zvířat. V neděli můžete svou účastí a drobným obnosem přispět na charitativní běh s výtěžkem věnovaným útulkům.

V areálu Výstaviště bude probíhat i řada kulturních a hudebních programů. V rámci festivalu Praha ZÁŘÍ se můžete těšit na vystoupení umělců v rámci festivalu United Islands, na programu jsou i filmová představení z řady FOOD FILM festivalu nebo promítání ve spolupráci s Aerofilms, tento víkend to bude film AMY o strhujícím příběhu zpěvačky Amy Winehouse. Během festivalu se na Výstavišti objeví i vybraní designéři, o víkendu svůj Vesmírný modul představí například úřadující Grand designérka roku Cen Czech Grand Design Lucie Koldová. K návštěvě zve i sportovní zóna Olympijského výboru s představením nejrůznějších sportů od frisbee přes hokejbal, gymnastiku, golf, baseball až po šachy. Pro děti je připravený slámový areál, který zve všechny malé návštěvníky k řádění na čerstvém vzduchu.

V sobotu 12. září poděkujeme společně s Hlavním městem Prahou všem členům záchranných složek za jejich nasazení nejen v době pandemie. Jako odměnu jsme pro ně připravili Koncert pro hrdiny s vystoupením Tomáše Kluse.

Přijít k nám můžete jen tak, bez navštívení jakékoliv akce. Využijte hezkého počasí i v září a přijďte si odpočinout při pikniku v areálu, ugrilujte si pár dobrot na veřejných grilech, nebo vypusťe děti na lanové či dětské hřiště. Pro menší děti tu máme velké pískoviště se skluzavkami. O občerstvení se postará některé z našich bister.

Zářijový program na Výstavišti je bohatý a nestále se doplňuje, hudba, filmy i další události přibývají každým dnem, vyplatí se tedy sledovat jak naše webové stránky, tak Facebook.

 

Důsledně dbáme i na bezpečnost a dodržování všech vládních opatření a doporučení v souvislosti s koronavirem, na místě jsou připraveny dezinfekce, hlídají se koridory i maximální počty osob tak, aby byly všechny akce maximálně bezpečné. Velká část akcí se navíc koná venku na čerstvém vzduchu. U nás máte možnost možnost užít si kulturní, sportovní a další akce naplno a beze strachu o své zdraví.