RubrikaOstatní

Užijte si poslední prázdninový víkend na Výstavišti

Zpět na výpis

Přijďte si k nám vychutnat hudbu, tanec, sport i gastro zážitky! K vidění tu bude parkour show s neuvěřitelnými kousky, zájemci si mohou toto umění vyzkoušet i na vlastní kůži. Těšit se můžete také na vystoupení známých kapel, tanec v rytmu latino nebo zmrzlinové hody. K návštěvě zve i unikátní výstava Cosmos Discovery.

Na konci prázdnin máme pořádně nabitý program plný hudby, zábavy a skvělého jídla a pití. Rozlučte se s prázdninami ve velkém stylu! V sobotu odpoledne přijďte na parkour show s předními parkouristy z klubu Ládví a Jirkou Zonygou, pokud budete chtít, můžete si zrovna parkour vyzkoušet. Večer se v Lucerna Music Bar Open Air uskuteční speciální festivalový projekt Rock for Churchill na výletě, a kdo bude mít chuť zatančit si v rytmu latino, může navštívit brazilský večer v Gauči ve Stromovce.

Před Průmyslovým palácem budou v neděli v plném proudu zmrzlinové hody, na Prague Ice Cream Festivalu vyzkoušejte třeba pečené nanuky, rolovanou, low-carb nebo oholenou zmrzlinu.

Děti můžete vzít i na výstavu Cosmos Discovery s modely kosmických lodí, raketoplánů a raket.

Také u nás najdete spoustu sportovišť, workout a fitness hřiště, lanové a dětské hřiště, ale také celá řadu travnatých ploch vhodných pro piknik. K odpolední grilovačce s rodinou nebo přáteli využijte veřejné elektrické grily s posezením, suroviny i potřeby na grilování lze pořídit v blízkém Bistru No.2, stejně jako další pochoutky a nápoje. Dá se tu uspořádat i výborné neformální posezení s kolegy z kanceláře.

V září se pak můžete těšit na unikátní spojení organizátorů nejrůznějších společenských aktivit a kulturních odvětví ze scény moderní a klasické hudby, nového cirkusu, divadla i tance, výtvarného umění a designu pod názvem Praha ZÁŘÍ.

 

Program na víkend v kostce

Sobota 29. 8.

Parkour show (14:00–19:00)

Během celého odpoledne bude probíhat program a exhibice různých věkových kategorií (od 8 do 18 let). Show předvede skupina Parkour Ládví, známý parkourista Jirka Zonyga se zúčastní závěrečné exhibice a v plánu je i workshop pro veřejnost.

Rock for Churchill (13:00–22:00)

Poslední koncert letního festivalu Lucerna Music Bar Open Air roztančí celé Výstaviště. Zahrají Vypsaná fiXa, MYDY, Pipes and Pints, Fast Food Orchestra a Prague Conspiracy, po vystoupení naváže afterparty s DJ.

Brazilian Roots (19:00–22:00)

V rámci programu Gauč ve Stromovce se rozezní brazilské rytmy. Milovníci latino stylu se naučí základní kroky párového tance „Forró“ ze severovýchodu Brazílie, který kombinuje prvky salzy, tanga a bachaty.

 

Neděle 30. 8.

Prague Ice Cream Festival (10:00–19:00)

Neděle bude patřit zmrzlině. Již 6. ročník oblíbené akce nabízí širokou nabídku tradičních i netradičních příchutí a typů zmrzliny: k mání bude točená, kopečková, rolovaná nebo oholená, ale třeba také low carb. A kromě toho celá řada dalších sladkých i slaných specialit.

 

Sobota 29. 8. a neděle 30. 8.

Výstava Cosmos Discovery (denně 10:00-19:30)

Výstava návštěvníky provede historií pilotovaných kosmických letů od jejích počátků až po současné a plánované mise. Velkolepá expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA, muzeem a vzdělávacím centrem Cosmosphere a českými odborníky. Výstava obsahuje stovky originálních exponátů z USA i Ruska, které byly ve vesmíru, unikátní sbírku skafandrů a reálné modely kosmických lodí, raketoplánů a raket.

Více najdete v našem kalendáři akcí.