RubrikaOstatní

Výstaviště ožije pouličním divadlem

Zpět na výpis

Divadelní průvody, fireshow, akrobacie i žonglování.  Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi se opět vrací do Prahy. Přijďte od pondělí 15. července do čtvrtka 18. července do centra města a na Výstaviště Praha.

Celkem 4 dny s více než 30 představeními od souborů ze 7 evropských zemí. Festival „Za Dveřmi“ zahájí na náměstí Republiky celkem 25 muzikantů z Dánska a následně se za nimi připojí divadelní festivalový průvod pod taktovkou V.O.S.A Theatre. Průvod projde Můstkem, ulicí Na Příkopě i Staroměstským náměstím. Ve večerních hodinách se festival přesune na Výstaviště, kde se návštěvníci mohou těšit na letní koncert s prvky kabaretu Wolf Lady a pětici finských performerek Sisus Sirkus, které se nebojí akrobacie v 10metrové výšce, lan, hrazd ani houpacích trapéz. První festivalový den zakončí Blackout Paradox s tanečně-akrobatickou fireshow volně inspirovanou šamanismem a mystikou.

České artisty zastoupí žonglérské duo Bratři v tricku. Akrobatky z uskupení Holektiv předvede pouliční představení Letkyně. Le Cabaret Nomade vás pro změnu trochu vytrhne z každodenního shonu. Divadlo Continuo zahraje loutkovou pohádkou ZUNA, která je inspirovaná několika magickými příběhy z různých části světa. Po ní bude následovat dílna pro děti s výrobou loutek. Chybět v programu nebudou ani nové tváře českého alternativního divadla, absolventi HAMU G.N.A.T. vás pobaví svým představením Smetáček a syn. Také si nenechte ujít bojovku Expedice na Starém Městě, která vás přenese do dob samizdatu. Tajné spojky i šifrované vzkazy budou potřeba, protože cenzura má oči a uši všude. Bojovka není na rozdíl od zbytku akcí zdarma a je potřeba si včas rezervovat.

Na festival zavítá například nizozemský showman Bram Graafland, Ten vám ve 27,5 minutách předvede neuvěřitelný výbuch energie na unikátním víceúčelovém přístroji, pro který je hračkou zároveň vařit, hrát na varhany a na buben. Hořící kola a kaskadérské kousky předvedou komičtí hrdinové z německého Bängditos Theater. Před Průmyslovým palácem se bude na jeden den vznášet i městský astronaut v podání Highly Sprung z Velké Británie. Do Prahy přijedou už po několikáté Teatr Biuro Podrozy, legendární polský divadelní soubor, který v české premiéře uvede inscenaci Silence, jež získala prestižní ocenění na Edinburském festivalu Fringe a výjimečně skvělé recenze.

Festival se bude konat každý den od 16.00 hodin kromě posledního dne, který zahájí bubenická show od půl šesté. Vstup na veškerý program vyjma divadelní bojovky je zdarma.

Více informací najdete na www.zadvermi.cz.