RubrikaO Výstavišti

Výstaviště Praha se mění v moderní multifunkční areál

Zpět na výpis

Výstaviště Praha se pod novým vedením mění v atraktivní místo ideální k trávení volného času – nejen pro obyvatele Prahy 7. Od loňského roku tu vznikají veřejné prostory pro sportovce, zábavní zóny pro rodiny s dětmi, nebo nově rekonstruované gastro podniky. Práce probíhaly za plného provozu, kdy se na Výstavišti Praha konalo více než 100 akcí s nejrůznějším zaměřením.

Velkou výhodou Výstaviště je jeho variabilita spolu s výbornou dostupností MHD i autem. Konají se tu komerční i kulturní akce, snahou nového vedení v čele s předsedou představenstva Tomášem Hüblem je však hlavně maximální otevření Výstaviště Praha veřejnosti. Právě proto jsou tak zásadní probíhající i naplánované změny a modernizace celého areálu.

Místo k zábavě i odpočinku

Jedním z prvních úkolů nového vedení bylo obnovení venkovní plochy v areálu tak, aby se ze zchátralé oblasti stala plnohodnotná multifunkční plocha, kam se vyplatí přijít za zábavou a relaxací. A povedlo se – revitalizováno je téměř 12 000 m2, které jsou přeměněny na zónu pro návštěvníky všech věkových i zájmových kategorií. Spodní část Výstaviště bylo třeba vyčistit od pozůstatků budov, které byly zbourány již dříve v důsledku povodní, ale jejich zbytky znemožňovaly využití této části areálu. Následovalo vybudování nových cest a revitalizace trávníků.

Nově je k dispozici boulderová stěna, dětské lanové hřiště nebo fitness a workout zóna. Příjemné posezení nabízí nově opravená restaurace Pražan a Bistro Artyčok, ze kterého mohou rodiče pohodlně sledovat řádění dětí na přilehlém hřišti.

Nejen akce, veletrhy a výstavy

Na Výstavišti Praha se stále něco děje. Nejenže areál hostí spoustu nejrůznějších akcí jako třeba Legendy, Svět knihy, Metronome festival nebo Designblok, současně je však pořadatelem celé řady vlastních projektů. Mezi ně patří například jarní a vánoční trhy s bohatým programem, tradiční Rodinný den Prahy 7 nebo Týden hrdinů, který loni překonal rekord v návštěvnosti – na akci přišlo přes 12 000 lidí. Překvapením loňského roku je také obrovský zájem o první ročník největšího průvodu Krampus čertů, kterého se zúčastnilo přes pět a půl tisíce lidí.

Kromě dalších oblíbených veletrhů a výstav, jako například Maker Fair nebo Dyzajnmarket, na Výstavišti proběhl nespočet uměleckých výstav, kulturních akcí a festivalů – kromě jiných také Pražské Quadrienalle nebo unikátní výstava Pixar.

V roce 2019 na Výstavišti Praha proběhlo celkem 114 akcí, z toho 100 z nich bylo určeno pro veřejnost. Mezi nejnavštěvovanější akce patří Prague Harley Days, na které se přišlo podívat 100 000 fanoušků motocyklů.

Program se také vrací na fontánu, která prošla první vlnou oprav. Kromě hudebních akcí se zde v loňském roce cvičila třeba jóga. Nově se tento unikátní prostor chystá využít i Metronome festival, který zde bude mít jedno ze svých pódií.

Samostatnou kapitolou jsou sportovní a sportovně charitativní akce na Výstavišti – Běh pro Světlušku, celá řada běžeckých klání, Gymnastics Camp nebo Yoga Day. Velmi oblíbené jsou také gastronomické události, největšímu zájmu se těší Burgerfest nebo Prague Ice Cream Festival.

Milovníci pohybu ocení možnost dalšího sportovního vyžití – nově zrekonstruovaný bazén, možnost zahrát si badminton nebo veřejné bruslení v Malé sportovní hale.

 

Výstaviště Praha v roce 2019 v číslech

  • V roce 2019 na Výstaviště Praha celkem přišlo necelých 1,4 milionu návštěvníků.
  • V dolní části areálu se podařilo revitalizovat plochu o rozloze téměř 12 000 m2.
  • Nově je opraveno 2 000 m komunikací a chodníků, položeno bylo 3 800 m2 dlažby.
  • Celkové investice do areálu přesáhly 130 000 000 Kč. Částka zahrnuje investice do revitalizaci spodní části areálu, jeho propojení se Stromovkou, vytvoření nových relaxačních a sportovních ploch, opravu střechy Malé sportovní haly, opravy restaurace Pražan a Bistra Artyčok, investice do výstavních prostor Maroldova panoramatu, vytvoření nového pódia na Křižíkově fontáně a mnoho dalšího.