RubrikaOstatní

Workshopy pro děti s Cirkem La Putyka

Zpět na výpis

Spolu se studiem Cirk La Putyka jsme připravili nezapomenutelný letní program pro děti od 5 do 15 let. Na cirkusových workshopech si mohou vyzkoušet žonglování, pozemní akrobacii, skoky na trampolíně, stojky nebo balancování. Program probíhá venku, na čerstvém vzduchu a v malých skupinách. První workshop se koná už 11. července, další pak 25. července a 8. a 22. srpna.

Možnost zúčastnit se workshopů zaměřených na jednotlivé disciplíny je výjimečná, děti se dosud mohly přihlásit jen na semestrální kurzy. Workshopy jsou určené pro děti od 5 do 15 let a jsou nejen zábavné, ale také prospěšné pro pohybový rozvoj i trénink soustředění.  Všechny lekce povedou zkušení profesionálové zábavnou formou a s ohledem na věk a schopnosti dětí. V jedné skupině bude maximálně 10 dětí a program se bude konat venku na čerstvém vzduchu. Vybírat je možné z pěti disciplín:

  • Skoky na trampolíně, které zpevní tělo, zdokonalí koordinaci ve vzduchu a naučí prostorové orientaci.
  • Při žonglování se procvičuje koordinace těla a rozvoj kreativního myšlení.
  • Balancování zdokonaluje držení těla. Trénuje se chůzí na laně, na velké kouli, nebo na balančnípodložce s kulatinou.
  • Pozemní akrobacie kombinuje prvky moderního tance s gymnastikou.
  • Stojky jsou oblíbenou aktivitou cirkusového tréninku, který posiluje zádové svaly a zlepšuje držení těla.

Workshopy se konají ve spodní revitalizované části areálu Výstaviště, na konci Bruselské cesty. Poblíž místa konání se nachází také obří pískoviště nebo lanové hřiště, kde se zabaví i sourozenci. Dospělí mohou vyzkoušet nové Bistro No.2 nebo pojízdnou kavárničku s drobným občerstvením a mohou si vychutnat dobrou kávu třeba u leknínového jezírka nebo ve stínu stromů.

V případě nepříznivého počasí se workshopy přesunou do sousedních Křižíkových pavilonů. Každý blok workshopu trvá 90 minut a ve skupině bude maximálně 10 dětí na jednu disciplínu. Workshopy budou probíhat v dopoledních blocích od 10:00 do 11:30 a pak odpoledne od 15:00 do 16:30 hod. Cena je 290 Kč za dítě a blok.

Workshopy se na Výstavišti Praha konají 11. a 25. července a 8. a 22. srpna a přihlásit na se na ně můžete na https://www.vystavistepraha.eu/kalendar-akci/detail/cirk-la-putyka-workshopy/. Počet míst je omezen.